ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑΣ- 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ!

Συγχαρητήρια στον μαθητή μας Σκούφη Γιωργή της Α τάξης που προκρίθηκε από την Αργολίδα και κέρδισε την 3η θέση στον τελικό!

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου διοργανώνει τον 4ο Διαγωνισμό Ορθογραφίας και Γλώσσας για μαθητές-τριες Γυμνασίου Περιφέρειας Πελοποννήσου. Στόχος του διαγωνισμού είναι η διάδοση της ελληνικής γλώσσας και η ορθή χρήση της.

• Η 1η φάση του προκριματικού διεξήχθη στις 14 Φεβρουαρίου 2024. Συγχαρητήρια στους μαθητές του σχολείου μας: Σκούφη Γιωργή και Σταθόπουλο Σπύρο από την Α τάξη, Βλάσση Νικόλαο και Γιαννικάκη Ηλιάνα -Αναστασία από τη Β τάξη, Τσιώρο Χρήστο και Μαμμωνά Μαρία-Ελένη από τη Γ τάξη που προκρίθηκαν για τη δεύτερη φάση και την προπονήτρια κα Τσεκρέκου Βασιλική, Φιλόλογο.
  • Συγχαρητήρια στον μαθητή μας Σκούφη Γιωργή της Α τάξης που προκρίθηκε από την Αργολίδα και κέρδισε την 3η θέση στον τελικό.

Καλή επιτυχία και στις επόμενες φάσεις του διαγωνισμού

Δείτε τις λεπτομέρειες του διαγωνισμού παρακάτω:

4ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ και ΓΛΩΣΣΑΣ