ΣΧΟΛΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ 2020-2021

Το σχολείο μας την Τετάρτη 09/06/2021 παρουσίασε διαδικτυακά στην πλατφόρμα webex και σε όλα τα τμήματα τα σχολικά προγράμματα που υλοποιήθηκαν από τους μαθητές και τις υπεύθυνες καθηγήτριες για το σχολικό έτος 2020-2021.
Στη συνέχεια συμμετείχαμε στην ημερίδα παρουσίασης των προγραμμάτων που διοργάνωσε το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων του Ν. Αργολίδας.
Τα προγράμματά μας είναι τα ακόλουθα:
Από την Α’ Τάξη:
  • «Ο κυρ-Μέντιος… μια φορά» με τελικό αποτέλεσμα ένα παραμύθι.
Από τη Β’ Τάξη:
  • «Ένας στίχος και μια εικόνα μας ταξιδεύουν στην Ελλάδα» με τελικό αποτέλεσμα ebook.
  • «Μια πόλη, ένα μουσείο, ένα παιχνίδι» με τελικό αποτέλεσμα ένα επιτραπέζιο παιχνίδι.
Από τη Γ΄ Τάξη:
  • «Σχολική διαμεσολάβηση» με αποτέλεσμα βιωματική δράση σε βίντεο.

Η υλοποίηση των προγραμμάτων ολοκληρώθηκε σε εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες λόγω πανδημίας και μόνο διαδικτυακά. Οι υπεύθυνες καθηγήτριες θεωρούν ότι οι μαθητές μας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και συμμετείχαν στις δράσεις των προγραμμάτων με ιδιαίτερο ενθουσιασμό. Περιμένουμε τα αποτελέσματα από τη συμμετοχή μας σε διαγωνισμούς για τα προγράμματά μας. Ευχαριστούμε πολύ όλους τους μαθητές και τους ευχόμαστε δημιουργικότητα και επιτυχίες πάντα στη ζωή τους.
Καλό καλοκαίρι και του χρόνου με νέα δημιουργίες!