ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ

Π Ρ Α Κ Τ Ι Κ Ο  ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 20/3/2024

Θέμα :  «Αξιολόγηση   προσφορών για την διήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Καλαμάτα από 04-05/4/2024»

Σήμερα  20 Μαρτίου 2024, ημέρα Τετάρτη  και ώρα 12:00 συνήλθε σε σώμα και συνεδρίασε στο Γραφείο του Διευθυντή του 4ου Γυμνασίου, η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών που ορίστηκε με τη υπ’ αριθ. πράξη 4/12-3-2024 του Δ/ντή του 4ου Γυμνασίου Άργους για την αξιολόγηση και ανάθεση της Διεξαγωγής Οργανωμένης Εκπαιδευτικής Επίσκεψης στην Καλαμάτα διήμερης διάρκειας  με παρόντες τους:

1. Ξιξή Αναστάσιο, Δ/ντή  του 4ου Γυμνασίου Άργους,  Πρόεδρος
  2. Σπηλιόπουλο Ευάγγελο, εκπρόσωπο του συλλόγου διδασκόντων, μέλος
  3. Σπυροπούλου Ιωάννα, εκπρόσωπο του συλλόγου διδασκόντων, μέλος
  4. Κουγιά Παναγούλα, Πρόεδρο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, μέλος
  5. Λίτσα Σοφία, εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, μέλος
  6. Γερτό Βασίλειο , εκπρόσωπο των μαθητών, μέλος
  7. Αναγνωστάκου Σωτηρία, εκπρόσωπο των μαθητών, μέλος

Η Επιτροπή προχώρησε στην διαδικασία αξιολόγησης ως εξής:

Έκρινε  καθ’ όλα νόμιμη τη διαδικασία  προκήρυξης της εκδρομής  και σύμφωνη με την

Υ.Α. 20883/ΓΔ4/12-2-2020 (ΦΕΚ 456 τ. Β΄ 13-2-2020, άρθρο 3 παρ. 2). που αφορά  τις εκδρομές –μετακινήσεις των μαθητών και αφού παρέλαβε τρεις (3) κλειστές προσφορές από τα πρακτορεία :

Α.   ZAFIRIS TOURS

Β.  STAIKOS TRAVEL

Γ. ΨΥΧΟΓΥΙΟΣ TRAVEL

• Αποσφράγισε τους φακέλους προσφοράς που κατατέθηκαν από τα παραπάνω τρία (3) Τουριστικά – Ταξιδιωτικά Γραφεία και μονόγραψε κάθε σελίδα των Προσφορών.
  • Εξέτασε το περιεχόμενο των τεχνικών προσφορών για να διαπιστώσει τη συμφωνία τους με τις απαιτήσεις της προκήρυξης, όπως αυτές είχαν αναρτηθεί στη ιστοσελίδα της ΔΔΕ Αργολίδας (υπ΄ αριθμ. 50/06-3-2024).

Απέρριψε για τυπικούς λόγους την προσφορά των Τουριστικών – Ταξιδιωτικών Γραφείων 1. STAIKOS TOURS γιατί η προσφορά του δεν περιελάμβανε ασφαλιστική ενημερότητα , επιβεβαίωση διαθεσιμότητας και υπεύθυνη δήλωση για κατοχή δελτίου ΚΤΕΟ σε ισχύ. 2. ΨΥΧΟΓΥΙΟΣ TRAVEL γιατί η προσφορά του δεν περιελάμβανε ασφαλιστική ενημερότητα , επιβεβαίωση διαθεσιμότητας και υπεύθυνη δήλωση για κατοχή δελτίου ΚΤΕΟ σε ισχύ.

Αποδέχεται την προσφορά του τουριστικού γραφείου Zafiris tours η οποία πληροί τους όρους και τις προϋποθέσεις της υπ΄ αριθμ. 50/06-3-2024 προκήρυξης και

α π ο φ α σ ί ζ ε ι

ομόφωνα την κατακύρωση  της προσφοράς υπέρ του τουριστικού γραφείου Zafiris tours με συνολικό κόστος 2.392,00 €  και τιμή ανά μαθητή 46€, Ξενοδοχείο Galaxy hotel 3*.

Για το σκοπό αυτό συντάχθηκε η πράξη αυτή και αφού διαβάστηκε, υπογράφεται όπως ακολουθεί :

Η Επιτροπή

O Διευθυντής                                                                    Τα μέλη

Ξιξής Αναστάσιος,    ΠρόεδροςΣπυροπούλου Ιωάννα
 Σπηλιόπουλος Ευάγγελος