ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Τα Χριστούγεννα είναι μια γιορτή στην οποία καλούμαστε να ανοίξουμε την καρδιά μας για να χωρέσει περισσότερους ανθρώπους. Τους συγγενείς, τους φίλους και τους υπόλοιπους συνανθρώπους που απαρτίζουν την κοινωνία μας.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος οι μαθητές/τριες του σχολείου μας ευαισθητοποιήθηκαν και πρόσφεραν την αγάπη τους συγκεντρώνοντας τρόφιμα για το Κοινωνικό Παντοπωλείο Πολιτών Άργους και για το φιλανθρωπικό έργο της ενορίας του Ιερού Ναού Τιμίου Προδρόμου Άργους με την παρότρυνση και καθοδήγηση των καθηγητριών Αγγελικής Μπουλούκου και Δήμητρας Μποζιονέλου.

Επιπλέον, οι μαθητές/τριες του Γ3 πήραν την πρωτοβουλία να βοηθήσουν και το Γηροκομείο Άργους. Έτσι, την Τρίτη 21 Δεκεμβρίου δυο μαθήτριες ως εκπρόσωποι του τμήματος μαζί με τις υπεύθυνες καθηγήτριες επισκέφτηκαν τον προαύλιο χώρο του Γηροκομείου όπου παρέδωσαν τα τρόφιμα στους υπευθύνους, λόγω των μέτρων Covid.

Ευχαριστούμε όλους όσοι βοήθησαν να πραγματοποιηθούν αυτές οι δράσεις!